Healthcare Provider Details
I. General information
NPI: 1568893832
Provider Name (Legal Business Name): RONDA MILLER
Entity Type: Individual
Gender: Female
Sole Proprietor: N
II. Dates (important events)
Enumeration Date: 12/11/2013
Last Update Date: 04/13/2026
Certification Date: 04/13/2026
Deactivation Date:
Reactivation Date:
III. Provider practice location address
709 S 18TH ST
LAFAYETTE IN
47905-1575
US
IV. Provider business mailing address
202 MYERS RD
DANVILLE IN
46122-9702
US
V. Phone/Fax
- Phone: 317-718-8436
- Fax: 317-718-8438
- Phone: 317-718-8436
- Fax: 317-718-8438
VI. Provider taxonomy
Scope of Practice (Provider specialty)
| # 1 | |
| Primary Taxonomy | N |
| Taxonomy Code | 101YA0400X |
| Taxonomy | Addiction (Substance Use Disorder) Counselor |
| License Number | 87000473A |
| License Number State | IN |
| # 2 | |
| Primary Taxonomy | N |
| Taxonomy Code | 101YM0800X |
| Taxonomy | Mental Health Counselor |
| License Number | 85000081A |
| License Number State | IN |
| # 3 | |
| Primary Taxonomy | Y |
| Taxonomy Code | 101YM0800X |
| Taxonomy | Mental Health Counselor |
| License Number | 39002470A |
| License Number State | IN |
VIII. Authorized Official
Name:
Title or Position:
Credential:
Phone: